flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Ухвала про повернення заяви

26 вересня 2016, 09:48

 

<Текст> <Позивач> <Відповідач> <Третя особа> Троїцький районний суд Луганської області <Апеляційний суд>

 

 

 Справа № 433/1569/16-ц

 

 

УХВАЛА

іменем України

 

 "23" вересня 2016 р., Суддя Троїцького  районного суду Луганської області  Крівоклякіна Н.В., розглянувши заяву  Зелик Олександра Васильовича про відновлення втраченого судового провадження, -

В С Т А Н О В И В :

08 серпня 2016 року до Троїцького районного суду Луганської області надійшла вищевказана заява.

Ухвалою суду від 09 серпня 2016 року заява була залишена без руху, а заявнику наданий термін для усунення зазначених недоліків у п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду.

Дотримання вимог ст..405 ЦПК України при подачі заяви в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки заяви і долучених до неї матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи  до розгляду.

Відповідно до ст..3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Відповідно до ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Так як заявник у заяві зазначив адресу для листування: м.Луганськ, вул..Якуба Колоса, буд. 1-а, направити йому копію ухвали не виявилось можливим, оскільки приймання поштових відправлень до м.Луганськ призупинене на підставі листа українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» від 11.08.2014 року №532-с-19267 у зв’язку із проведенням бойових дій в зоні АТО та блокуванням окремих об’єктів поштового зв’язку з 22.07.2014 року до окремої вказівки УДППЗ «Укрпошта». За таких обставин копія ухвали про залишення заяви без руху 11 серпня 2016 року була розміщена на офіційному веб-сайті Троїцького районного суду Луганської області для повідомлення заявника.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Листом Верховного Суду України від 25 січня 2006 року №1-5/45 визначено критерії оцінювання розумності строку розгляду справи, якими серед іншого є складність справи та поведінка заявника.

Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в

ході судового розгляду у її справі, добросовісно повинна користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати свої процесуальні обов’язки.

Оскільки заявник у встановлений судом термін не привів заяву у відповідність до вимог ст..405 ЦПК України, суд вважає, що є достатні підстави вважати, що недоліки заяви в часі не усунуті.

 

Керуючись ч.2 статті 121 ЦПК України,  суд, -

                                                                

У Х В А Л И В :

Заяву Зелик Олександра Васильовича про відновлення втраченого судового провадження, -  вважати неподаною і повернути  заявнику.

Роз’яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що  стали підставою  для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-дений строк з дня отримання копії ухвали.

 

Суддя                                                                                       Н.В. Крівоклякіна