flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СТАРШОГО СЕКРЕТАРЯ ТРОЇЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.Посадова інструкція старшого секретаря місцевого загального суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду старшого секретаря Троїцького районного суду Луганської області (далі - старший секретар суду).

1.2.Старший секретар суду є посадовою особою апарату Троїцького районного суду Луганської області (далі - суд), правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3.Старший секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату Троїцького районного суду Луганської області з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4.На посаду старшого секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

1.5.Старший секретар суду безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду та заступнику керівника апарату суду, координує свою діяльність з консультантом суду відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків.

1.6.Старшому секретарю суду безпосередньо підпорядковані секретарі суду, діловоди, експедитори, друкарки суду та інші службовці суду, які виконують організаційні функції.

1.7.У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінальний-процесуальний та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про запобігання корупції" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2.ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ

 

2.1.Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.

2.2.Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

2.3.Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.

2.4.Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

2.5.Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

2.6.Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.

2.7.Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.

2.8.Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

2.9.Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.

2.10.Контролює відкликання виконавчих документів у разі припинення виконання.

2.11.Забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.

2.12.Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.

2.13.Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.

2.14.Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі років, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.

2.15.Уносить пропозиції до плану роботи суду з питань організації діловодства, судової статистики, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.

2.16.Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

2.17.Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

2.18.Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.

2.19.Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.

2.20.Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

2.21.Виконує доручення голови суду та керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.

2.22. Ведення обліково-статестичних карток в електронному вигляді, а саме: ведення та редагування інформації в автоматизованій системі документообігу суду щодо руху судової справи (документа) до передачі на розгляд судді та після повернення справи (документа) до канцелярії суду та до передачі справ в архів суду.

 

3.ПРАВА

 

3.1.Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2.На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3.Уносити пропозиції голові суду та керівникові апарату суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4.Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5.Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

 

4.1.Старший секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про запобігання корупції" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
СЕКРЕТАРЯ СУДУ
ТРОЇЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
1.      Загальні положення
 
1.1. Посадова    інструкція    секретаря    загального    місцевого суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря Троїцького районного суду (далі - секретар суду).
1.2.Секретар суду є посадовою особою апарату Троїцького районного суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державнуслужбу".
1.3.Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом   керівника апарату суду   з   дотриманням    вимог   трудового
законодавства та законодавства про державну службу України.
1.4.На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.
1.5.Секретар    суду   безпосередньо   підпорядкований       старшому секретарю суду, а в суді, штатним розписом якого посаду старшого секретаря суду не передбачено, - керівникові апарату суду.
1.6.Секретар    суду    безпосередньо    підпорядкованих    працівниківапарату  суду  не   має.
1.7.У  своїй  роботі  керується  Конституцією  України,  Цивільним
процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України
Законами України "Про судоустрій і статус суддів",Продержавну   службу",   " Про запобігання корупції"та іншими законамиУкраїни,рішеннямиКонституційногоСудуУкраїни,актамиПрезидентаУкраїни,Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України,актамизаконодавства та нормативними документами, що регламентуютьдіяльністьсудових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України,Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації,постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України тавідповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.
 
2.      Завдання та обов'язки
2.1.Здійснення роботи з документального забезпечення роботи суду.
2.2.Здійснення роботи щодо обліку документообігу суду.
2.3. Здійснення роботи з обліку звернень громадян та юридичних осіб. Здійснення прийому громадян.
2.4. Забезпечення статистично-аналітичної роботи суду.
2.5. Забезпечення зберігання речових доказів.
2.6.Здійснення прийому, реєстрації та розподілу кореспонденції, що надійшла до суду: позовних заяв, скарг, заяв тощо.
2.7.Ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.
2.8.Облік та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.
2.9.Направлення судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.
2.10.Своєчасне та якісне звернення судових рішень до виконання.
2.11. Ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.
2.12.Відкликання виконавчих документів у разі припинення виконання.
2.13. Своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідальність та достовірність, своєчасність їх складання та оформлення.
2.14.Контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проведення аналітичної роботи щодо строків здачі справ до канцелярії суду, підготовка відповідних пропозицій з удосконалення цієї роботи.
2.15.Подання керівнику апарату суду пропозицій щодо складання номенклатури справ суду, їх узагальнення.
2.16. Підготовка та передача до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.
2.17. Участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.
2.18. Належне здійснення прийому громадян працівниками підрозділу.
2.19. Ведення обліку та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.
2.20. Ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді, а саме: введення ат редагування інформації в автоматизованій системі документообігу суду щодо руху судової справи (документа) до передачі на розгляд судді та після повернення справи (документа) до канцелярії суду та до передачі справ в архів суду.
2.21. Виконання доручень керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії.
2.22. Забезпечення своєчасного надходження позовних заяв та іншої кореспонденції до суддів.
2.23. Забезпечення внесення до обліково-статистичних карток інформації та оформлення обкладинок судових справ.
2.24. За дорученням керівника апарату розгляд звернень та підготовка проектів відповідей до них.
2.25. Проведення узагальнення роботи суду.
2.26. За дорученням керівника апарату суду здійснення контролю за виконанням окремих розділів плану роботи суду.
2.27. Забезпечення своєчасного подання всіх форм звітів Територіальному управлінню державної судової адміністрації в Луганській області та відповідному Територіальному управлінню статистики держкомстату за своїм місцезнаходженням.
2.28. Організація складання та обробки статистичних звітів про роботу суду з допомогою техніко-технологічних засобів.
2.29. Кожен звітний період проведення аналізу даних судової статистики з визначенням тенденцій динаміки основних показників судочинства.
2.30. Організація та здійснення підготовки статистичних таблиць, довідок, інформацій для використання в діяльності суду, на оперативних нарадах, при проведенні перевірок канцелярій суду, на звернення інших відомств.
2.31. Своєчасне відправлення листів, запитів, судових повісток, інших документів для забезпечення оперативного розгляду справ.
2.32. Розробка заходів, спрямованих на вдосконалення діловодства, організацію роботи з документального забезпечення діяльності суду. 
 
3.      Права
 
3.1.Користуватисяправамиісвободами,передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державнуслужбу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актамизаконодавства.
3.2.На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
3.3. Одержувати від посадових осіб необхідну інформацію з питань, віднесених до компетенції канцелярії.
3.4. В межах компетенції канцелярії вивчати документи, інші матеріали, що стосуються роботи суду та надавати відповідні пропозиції та рекомендації.
3.5. Вносити пропозиції керівникові апарату суду для обговорення найбільш важливих питань організації роботи канцелярії на нарадах суду.
3.6. Вносити пропозиції керівнику апарату суду щодо покращення умов, удосконалення форм і метолів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращення роботи суду в цілому.
3.7. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов’язків.
             3.8.Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
 
4.      Відповідальність
 
4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінкидержавного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.
 
 
 
 
 
 
 
ПОСАДОВА  ІНСТРУКЦІЯ
СУДОВОГО  РОЗПОРЯДНИКА
ТРОЇЦЬКОГО  РАЙОННОГО  СУДУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
1. Загальні  положення
1.1.                          Посадова інструкція судового розпорядника Троїцького районного
суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та
основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка
займає  посаду  судового  розпорядника  Троїцького районного суду (далі - судовий  розпорядник).
1.2.                          У  своїй  діяльності  судовий  розпорядник керується Конституцією  України, Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним  кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Господарським процесуальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, наказами ДСА України, іншими  нормативно-правовими  актами,  а  також  «Положенням  про службу  судових  розпорядників  та  організацію  її  діяльності», затвердженого  наказом  Державної  судової  адміністрації  України від 14.07.2011 № 112.
1.3.                          Судовий  розпорядник  підпорядкований  голові  суду  та керівнику   апарату   суду.
1.4.                          Судовий  розпорядник призначається на посаду та звільняється з
посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового
законодавства  та  законодавства  про  державну  службу  України.
1.5.                          На  посаду  судового  розпорядника  призначається  особа,  яка
має вищу освіту  за освітньо-кваліфікаційним   рівнем  підготовки  не    нижче   молодшого   спеціаліста.
1.6.                          Судовий  розпорядник  безпосередньо  підпорядкованих  працівників апарату  суду  не  має.
1.7.                          У  своїй   діяльності  судовий  розпорядник  керується  Законом України «Про судоустрій і статус  суддів»,  вимогами  процесуального  закону,  відповідними правилами  та  інструкціями,  розпорядженнями  голови  суду та головуючого  в   судовому   засіданні.
1.8.                          Правовий статус судового розпорядника визначається Законом України «Про державну службу». Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення судового розпорядника визначаються на засадах, що встановлені  для  відповідної  категорії  працівників  апаратів  центральних  та  місцевих  органів  виконавчої  влади.
                1.9.        Судові   розпорядники    забезпечуються   форменим  одягом,  зразки   якого
 затверджуються  Головою  Державної  судової  адміністрації  України  за  погодженням  із  Радою суддів   України.
 
2. Завдання 
 
            2.1. Забезпечення  додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил;
            2.2. Забезпечення  виконання  учасниками  судового  процесу  та  іншими  особами, які перебувають в залі судового засідання, розпоряджень головуючого в судовому  засіданні.
            2.3. Здійснюєсистематизаціюзаконодавстватасудовоїпрактики,рішеньКонституційногоСудуУкраїни,обліктазберіганняактівзаконодавстватасудовоїпрактики.
2.4. Здійснює ведення контрольних кодексів.
            2.5. Інформує працівників суду про зміни в чинному законодавстві України та судовій практиці судових органів вищого рівня.
            2.6. Забезпечує роботу системи комплексного інформаційного забезпечення "Ліга".
2.7. Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого.
2.8. Запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу.
2.9. Виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства.
2.10. За вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду.
2.11. Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.
2.12. Забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав.
2.13. Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.
2.14. Виконує інші розпорядження головуючого, доручення голови суду, за наказом голови суду - доручення керівника апарату суду щодо забезпечення належних умов для проведення судового засідання.
2.15. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду.
2.16. Складає звіти за результатами своєї діяльності.
 
3.  Права та обов'язки
 
3.1.  Судовий   розпорядник   має   право:
за  дорученням  головуючого  робити  зауваження  учасникам  судового  процесу  та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, в разі порушення ними встановлених  правил  або  невиконання  розпоряджень  головуючого в судовому засіданні,  вимагати  від  таких  осіб  додержання  порядку  та  вживати  відповідних заходів  щодо  усунення  порушень;
звертатися до працівників правоохоронних органів у випадках порушень громадського порядку у приміщенні суду та з метою затримання осіб, які чинять протиправні  дії;
видаляти  з  приміщення  суду  та  зали  судового  засідання  за  розпорядженням голови суду,  або  головуючого  судді  осіб,  які  відмовляються  виконувати  їх  законні вимоги,  проявляють  неповагу  до  суду,  порушують  громадський  порядок  у  приміщенні   суду   та  процесуальний   порядок   здійснення   судочинства  тощо;
складати  протоколи  про  адміністративні  правопорушення,  передбачені  статтею 185-3  Кодексу  України  про  адміністративні  правопорушення;
вносити пропозиції голові суду, керівнику апарату суду щодо поліпшення умов, удосконалення форм і методів роботи судових розпорядників, забезпечення належної взаємодії  з  правоохоронними  органами  та  працівниками  апарату  суду;
користуватися правами і свободам, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій та статус суддів» та іншими актами законодавства;
на соціально-правовий захист відповідно до свого статусу;
отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов’язків;
брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
 
3.2.  Судовий  розпорядник  зобов’язаний:
забезпечувати  додержання  особами, які перебувають у суді, встановлених правил;                                                                                                                                                
забезпечувати  виконання  учасниками судового процесу та особами, які присутні  в  залі  судового  засідання,  розпоряджень  судді  або  головуючого  судді,  а  в разі необхідності – взаємодію зі спеціальними підрозділами органів Міністерства внутрішніх  справ  України,  іншими  правоохоронними  органами;
забезпечувати належний стан  залу судового  засідання чи приміщення, в якому планується проведення виїзного засідання, підготовку його до слухання справи і доповідати  про  готовність  головуючому;
          визначати з урахуванням кількості  місць  конкретні місця розміщення та можливу  кількість   осіб,   які   можуть   бути  присутні   в   залі   судового   засідання;
оголошувати   про   вхід  суду  до  залу  судового  засідання  і вихід  з нього  та  пропонувати  всім  присутнім  встати;
         запрошувати за розпорядженням головуючого до залу судового засідання  свідків,   експертів,  перекладачів   та   інших  учасників  судового процесу, приводити  їх до  присяги;
за  розпорядженням  головуючого  приймати від учасників судового процесу документи,  докази   та   інші  матеріали,  що  стосуються  розгляду  справи,  і  передавати  їх;
забезпечувати   дотримання   вимог   процесуального   законодавства з метою обмеження  спілкування  свідків,  які  вже  були  допитані  судом,   із  тими,  свідками  яких  суд  ще  не  допитав;
забезпечувати виконання вимог процесуального законодавства щодо
проведення закритого судового засідання та вживати заходів до обмеження  входу до залу судового засідання сторонніх осіб;
забезпечувати  координацію  діяльності щодо доставки в судове засідання  підсудних,  які  тримаються  під  вартою;
виконувати   інші   розпорядження   головуючого   щодо  забезпечення  належних  умов  для   проведення  судового  засідання.
3.3.  Судовий  розпорядник  не  повинен  допускати  дій  і  вчинків,  які можуть зашкодити  інтересам   державної   служби   чи   заподіяти   шкоду   підприємствам,   установам,   організаціям  і  громадянам,  принизити  їх  честь та гідність,  а  також  вчинення  інших  неправомірних  дій.
 
4.  Відповідальність
 
4.1. Судовий розпорядник відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції"  несе  відповідальність  за  порушення  трудової  дисципліни, неякісне  або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця  та  обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходження.