flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До уваги користувачів електронного суду

14 вересня 2017, 14:47

  ЩОДО ПОРЯДКУ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ СУДУ

До уваги учасників судових процесів, а також громадян та представників юридичних осіб, які не є учасниками судового процесу!

 

         Троїцький районний суд Луганської області повідомляє, що порядок використання електронної адреси суду та обробка вхідної кореспонденції, що надходить на офіційну електронну адресу суду здійснюється згідно:

1)    Положення про порядок використання ресурсів локальної обчислювальної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, яке затверджене наказом ДСА України від 4 грудня 2013 року № 164 (далі – Положення);

 

2)   Тимчасового регламенту надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження, який затверджений наказом ДСА України  від 07 листопада 2016 року № 227 (далі – Тимчасовий регламент).

 

Згідно з п.8.2.1. Положення офіційні електронні адреси призначені для службового листування між ДСА України, ТУ ДСА України, судами, офіційними представниками інших органів і установ, а також офіційними представниками міжнародних організацій. У зв’язку з цим основна функція офіційної електронної адреси полягає у швидкому і ефективному обміну інформацією між зазначеними органами, установами і організаціями.

Разом з цим, прослідковується тенденція до збільшення кількості документів, які надсилаються на офіційну електронну адресу суду від учасників судових процесів, а також громадян та представників юридичних осіб, які не є учасниками процесу, з приводу отримання інформації.

 У зв’язку з цим будь-які документи (позови, заяви, клопотання, скарги тощо, що підлягають процесуальному розгляду), які надійшли на офіційну електронну адресу суду від учасників судових процесів, а також громадян та представників юридичних осіб, які не є учасниками процесу, з приводу отримання інформації, не можуть бути визнані як такі, що надійшли до суду, та подальшому опрацюванню не підлягають.

          Відповідно до положень Тимчасового регламенту, для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

  1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влади України" у розділі "Електронний суд".
  2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у розділі Інформація щодо роботи «Електронного суду» .

         Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу, зазначену в заявці, в домені mail.gov.ua.

УВАГА.

      Фізичні і юридичні особи та їх представники, які не є учасниками судового процесу, можуть звернутися до суду електронною поштою з питань, на які не поширюється дія процесуального законодавства України, в порядку визначеному чинним законодавством, а саме: Законом України «Про доступ до публічної інформації» та Законом України «Про звернення громадян». Звертаємо увагу, що заяви про отримання копій судових рішень до даних категорій звернень не належать, оскільки підлягають розгляду відповідного до діючого процесуального законодавства України.