flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

07 вересня 2017 року в м. Сєверодонецьку Луганської області відбувся 11 тренінг «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади»

14 вересня 2017, 14:54

  07 вересня 2017 року в м. Сєверодонецьку Луганської області відбувся 11 тренінг «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади», в якому Кабаненко Анастасія Миколаївна, консультант суду Троїцького районного суду Луганської області, прийняла участь як особа, на яку покладено виконання обов’язків прес-секретаря.

Дякуємо за проведення тренінгу ГО «Вектор прав людини», Раді суддів України, прес-центру судової влади України, Представництву Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Тренінг «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» - це перша системна тренінгова програма навчання для представників судів, які виконують обов’язки прес-секретарів з метою створення сприятливого комунікативного середовища між громадськістю, засобами масової інформації та представниками судової влади.

Сьогодні це вже восьмий тренінг організований в партнерстві ГО «Вектор прав людини», проектом «Суд людською мовою», Радою суддів України, прес-центром судової влади України, Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

«Тренінг є прикладом плідної співпраці судової системи та громадських організацій задля реалізації спільної мети – захисту прав людини. Ми обираємо регіони в яких найрідше проводяться подібні навчання, до речі, в Україні не існує спеціальної державної програми навчання прес-секретарів судів, або ж регіони, перед якими постає найбільше викликів в питаннях комунікації. Донецька та Луганська області як раз ті регіони, які опинились в найбільш складних та нових умовах», - зазначила, директор ГО «Вектор прав людини», координатор проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак.

«Для того щоб бути зрозумілими для суспільства потрібно з ним спілкуватися і бути відкритими. Відповідно від влади потрібно налагодити комунікації з громадськістю та журналістами, оскільки саме вони є провідниками і передавачами інформаційний потоків, освоїти нові інструменти у роботі прес-служби (соціальні мережі, нові медіа, відремонтувати співпрацю з традиційними медіа, проводити освітні заходи тощо). Тому такі тренінги вже сьогодні є необхідним заходом для інформування, навчання та донесення суті проблеми», - наголосила тренер Анастасія Розлуцька.

Протягом тренінгу учасники знайомляться з новими поняттями, загальними аспектами прав людини та видами громадського контролю за їх реалізацією; отримують знання та навички застосування комунікативних інструментів в роботі судів із засобами масової інформації та громадськості. Це дасть змогу в подальшому підвищити рівень забезпечення права на справедливий суд, особливо в частині забезпечення компонентів права на відкрите слухання судової справи, наприклад, доступ громадськості, представників ЗМІ на відкрите судове слухання, його трансляція технічними засобами суду, висвітлення інформації про судове слухання на сайтах судів тощо.

Надалі учасники зможуть використати знання та навички для налагодження комунікації як всередині колективу так і з представниками громадськості, ЗМІ, для оперативного реагування на події довкола суспільно важливих справ, забезпечення права на відкриті слухання та принципу гласності судового процесу.

Тренінги проводяться на виконання рішення XI з’їзду суддів України від 22.02.2013 р. щодо запровадження в судах посади прес-секретаря та рішення Ради суддів України від 12 березня 2015 року № 14.

Важливість проведення таких тренінгів коментує представниця прес-центру судової влади України Ольга Какауліна: «Довіра до судової влади неможлива без належного забезпечення принципу гласності та відкритості судочинства. Саме тому реалізація судами вимог забезпечення доступу громадян до інформації про здійснення судочинства та діяльність судів в цілому стає важливим елементом судової реформи. І важливу роль в цьому процесі відіграють прес-секретар та усвідомлення всіма представниками судової гілки влади необхідності цього процесу.».

 

Для довідки:

ГО «Вектор прав людини» - правозахисна організація, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.

Детальніше про ГО «Вектор прав людини» за посиланням: https://www.facebook.com/hrvector.org/

Електронна адреса: info@hrvector.org    

Проект «Суд людською мовою» створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у даній галузі. Ініціатива об’єднує громадських активістів, IT спеціалістів та професійних юристів.

https://www.facebook.com/trialinsimplewords/  

Електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com